Logo miasta częstochowy

Karta Dużej Rodziny uprawnia do ulg i zniżek dla rodzin, które wychowują co najmniej 3 dzieci, a od początku tego roku Karta przysługuje również rodzicom, których dzieci są już dorosłe.

Aby cieszyć się zniżkami podczas letnich podróży warto już teraz złożyć wniosek o mobilną Kartę Dużej Rodziny.

Z Kartą można m.in. kupić tańsze bilety na przejazdy kolejowe, seanse filmowe i teatralne, odzież dziecięcą, czy produkty spożywcze. Lista partnerów, którzy oferują zniżki cały czas się poszerza. Dzisiaj KDR honoruje ok. 5,3 tys. instytucji i firm prywatnych w ponad 22 tys. punktów w całej Polsce. 

W 2018 r. Karta została dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej. Chodzi o wprowadzenie dokumentu Karty Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych, czyli mKDR. W obiegu jest również plastikowy nośnik.

Funkcje aplikacji mKDR:

  • rodzic może posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
  • aplikacja umożliwia wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy;
  • funkcja geolokalizacji pozwala na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;
  • użytkownik aplikacji może dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych”;
  • aplikacja pozwala także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności Karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż.;
  • aplikacja umożliwia logowanie się poprzez szybki dostęp – podając kod pin.

Jeśli chcesz posiadać aplikację mobilną mKDR w swoim telefonie trzeba złożyć wniosek online www.empatia.mpips.gov.pl lub osobiście w Częstochowskim Centrum Świadczeń.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na wskazany adres e-mail zostanie przesłany numer karty, natomiast na telefon zostanie przesłany SMS, w którym podane zostanie jednorazowe hasło do zalogowania się w aplikacji. Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej z Google Play lub Apple Store na telefon.

Aplikacja poprowadzi automatycznie do uruchomienia mKDR na smartfonie.

24 czerwca, 2019

Posted In: Bez kategorii