Logo miasta częstochowy

„Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka”

W związku z przypadającym w dniu 20 marca 2021 r. Międzynarodowym Dniem Szczęścia Dyrektor Częstochowskiego Centrum Świadczeń zaproponował wszystkim pracownikom propagowanie tego dnia i piątek 19 marca 2021 r. wyznaczył dniem, w którym pracownicy mogli obchodzić i celebrować to międzynarodowe święto w taki sposób, aby każdy poczuł się radosny i szczęśliwy.

Aby, ten dzień odróżnić od innych naszych dni pracy nie obowiązywał ubiór urzędowy, pracownicy porzucili garnitury, garsonki i marynarki, a każdy mógł przyjść ubrany inaczej niż zwykle – na kolorowo, ozdobnie, założyć te rzeczy, w których świetnie się będzie czuł. W niedzielę 21 marca rozpoczyna się wiosna, więc mieliśmy podwójną okazję do tego, aby ubrać się w kolorowe barwy, w tym takie, które kojarzą nam się ze szczęściem i zadowoleniem.

Pamiętając o celebrowaniu tego dnia od samego rana dzień zaczęliśmy od szerokiego uśmiechu, ponieważ uśmiech to prezent, dawka pozytywnej energii, którą wysyłamy innym ludziom.

Po wejściu do pracy przywitała nas pozytywna muzyka i można było wylosować dla siebie hasło/sentencję związaną ze szczęściem, którą należało sobie przemyśleć i do niej się stosować.

Poczucie szczęścia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym dodaje nam energii, zmniejsza stres oraz oczyszcza nasz umysł. W obecnej sytuacji w kraju, związanej ze stanem zagrożenia epidemicznego, kiedy w naszym życiu pojawiło się więcej problemów, zmartwień, smutku to zwrócenie uwagi na istotę szczęścia, także w miejscu pracy, wydaje się być wskazane, zalecane i uzasadnione.

Zgodnie z rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych, które to święto ustanowiła, absolutnie wszyscy powinniśmy przyłączyć się do jego obchodów.

19 marca, 2021

Posted In: Aktualności