Logo miasta częstochowy

Szanowni Państwo,

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną uprzejmie informujemy, iż Częstochowskie Centrum Świadczeń nadal pozostaje zamknięte dla klientów. Przypominamy, że istnieje możliwość załatwiania swoich spraw za pośrednictwem dostępnych usług na naszej stronie internetowej w zakładce Załatw sprawę on-line. Do dyspozycji interesantów pozostaje również telefon kontaktowy – 34 341-17-61 oraz adres e- mail: sekretariat@ccs.czestochowa.pl, na który można kierować  wszelkie pytania dotyczące świadczeń.

Druki wniosków oraz wzory ich wypełnienia dostępne są w zakładce Druki i wzory do pobrania. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości pobierania wniosków.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w Centrum i złożenia wniosków w skrzynce korespondencyjnej, mając na względzie zarówno bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy jak i pracowników naszej instytucji, zwracamy się z prośbą o zachowanie dystansu oraz wszelkich środków ostrożności, a także stosowanie niezbędnych zasad reżimu sanitarnego.

Przypominamy również, że w tym roku nie ma konieczności składania nowych wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+, które zostało przyznane do końca maja 2021r. Dopiero w 2021 roku będzie możliwość składania i przyjmowane będą wnioski o kontynuację tego świadczenia.

Jednocześnie informujemy, że termin składania WNIOSKÓW O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO na nowy okres świadczeniowy 2020/2021 upływa w dniu 31 października 2020r., natomiast Wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego oraz Wnioski o przyznanie prawa do świadczenia Dobry start na nowy okres świadczeniowy 2020/2021 można składać, aż do dnia 30 listopada 2020r.

28 lipca, 2020

Posted In: Aktualności