Logo miasta częstochowy

Częstochowskie Centrum Świadczeń otrzymało pisemne podziękowanie od Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym ,,Podaj dalej” za udział w zbiórce plastikowych nakrętek w akcji ,,Nakrętkowa Częstochowa” – edycja 2018/2019.

Organizatorem Konkursu zbierania plastikowych nakrętek jest Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „PODAJ DALEJ”oraz URZĄD MIASTA CZĘSTOCHOWY, który jest fundatorem nagród głównych . Akcja trwa nieprzerwanie od stycznia 2010r. pod hasłem: „Nakrętkowa Częstochowa”. Charakter zbiórki jest ciągły, tzn. trwa ona cały rok: po zakończeniu każdej edycji akcji 31 sierpnia, automatycznie rozpoczyna się nowa edycja od 1 września. Przedmiotem Akcji i Konkursu są plastikowe nakrętki po napojach i sokach, z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń itp.), z butelek po kosmetykach (np. szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie itp.).

Przez lata trwania akcji, dzieci i młodzież (również dorośli) nabywają i utrwalają odruch sortowania odpadów. Akcja skupia się przede wszystkim na plastiku, a konkretnie na plastikowych nakrętkach. Zbieranie plastikowych nakrętek kształtuje proekologiczne postawy i zachowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zachęca ich do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, a także staje się bodźcem do studiowania wiedzy na temat ekologii, recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych.  

Obecnie Częstochowskie Centrum Świadczeń bierze udział w akcji ,,Zakręceni na pomaganie , Wkręceni na zbieranie” i zbiera nakrętki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Nakrętki można zostawiać w oznakowanym pudełku na parterze budynku Częstochowskiego Centrum Świadczeń.

18 grudnia, 2019

Posted In: Aktualności, Bez kategorii