Logo miasta częstochowy

1 kwietnia rozpoczął się sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego, który potrwa do końca października. Na 20 stacjach pojawiło się 185 zielonych rowerów.

Po zeszłorocznym, intensywnym sezonie, rowery przeszły przegląd i konserwację, usunięto wykryte usterki. Przez siedem miesięcy w 2018 roku częstochowskie rowery wypożyczono 175 tysięcy razy.

Częstochowskie Centrum Świadczeń od najbliższej stacji rowerowej mieszczącej się przy ul. Bohaterów Monte Cassino/Korczaka dzieli tylko ok. 1,3 km.

Rejestracji można dokonać m.in. na stronie internetowej https://rower.czestochowa.pl/ lub w aplikacji mobilnej Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower, stan konta użytkownika musi wynosić co najmniej 15 złotych. Z tej kwoty są pobierane ewentualne opłaty za przyszłe wypożyczenia, ale uwaga – pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – od 2 zł za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę.

Rower wypożyczamy korzystając z aplikacji Częstochowskiego Roweru Miejskiego – wystarczy po zalogowaniu wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR – lub terminala stacji wypożyczeń. Wpisujemy w nim swój numer telefonu, PIN i numer roweru. Potem należy wypiąć rower z elektrozamka i można udać się na przejażdżkę. Rower zwracamy na dowolnej stacji Częstochowskiego Roweru Miejskiego wpinając w elektrozamek lub – jeżeli stacja jest pełna – przypinając do innego roweru za pomocą linki z zamkiem szyfrowym W takim wypadku trzeba potwierdzić zwrot w systemie za pomocą aplikacji lub terminala.


8 maja, 2019

Posted In: Aktualności, Bez kategorii